Apie Milaną

Įdomybės apie Milaną

Pirma mintis, kylanti išgirdus Milano pavadinimą, – pasaulio ir Europos mados sostinė. Tikrai nesuklysite taip sakydami, nes miestas šiuo atžvilgiu pralenkia Niujorką, Londoną ir Paryžių. Bet tai yra ne tik dailūs drabužiai ir aksesuarai, Milanas be galo intriguojantis ir stebinantis miestas... Antras pagal dydį miestas Italijoje ir Lombardijos sostinė Milanas turi, daug ką papasakoti ir kuo nustebinti atvykėlius iš viso pasaulio. Tam pateikiame kelis nuotaikingus faktus apie šį grožio ir stiliaus kraštą:

 • Nors Italijos sostinė yra Roma, Milanas nenusileidžia kaip šalies kultūros ir ekonomikos centras. Būtent todėl čia stovi daugiausiai dangoraižių visoje Italijoje.
 • Jei neapsisprendžiate, kur pirmiausia apsilankyti, atvykus į miestą, būtinai turite pamatyti bent vieną pasirodymą, rengiamą garsiame Teatro alla Scala operos teatre. Jis ypatingas tuo, jog yra didžiausias operos teatras visoje Europoje.
 • O žavinga Milano katedra yra penkta didžiausia Europoje. Įdomu, kad pastato statybos prasidėjo dar XIV amžiuje ir tęsėsi net iki XIX amžiaus.
 • Be to, Milanas gali didžiuotis labiausiai išvystytu tramvajų tinklu visoje Vakarų Europoje.

Skamba įdomiai? Tada kodėl patiems neišbandžius pramogų ir neįtikėtinų nuotykių Milane! Tai yra puiki proga pažinti ne tik patį miestą, bet ir visą Italiją, šalies kultūrą, tradicijas ir gyvenimo būdą. Nors Milanas laikomas vienu iš labiausiai išsivysčiusių valstybės miestų, itališka dvasia jame gyva ir jaučiama kiekviename žingsnyje!

Ką veikti Milane?

Apie Milaną galima kalbėti valandų valandas. Tai yra miestas, alsuojantis grožio, stiliaus ir naujovių oru. Jei vykstate čia ilgesniam laikui, verta apsvarstyti, kuo daugiau atostogų veiklos variantų. Pateikiame keletą pasiūlymų, kurie, tikime, įkvėps jus ne tik atvykti į šį svajonių miestą, bet ir patirti, kiek įmanoma daugiau neįtikėtinų nuotykių!

Ką veikti Milane?

 • Milano architektūra. Milanas – tai miestas, kuriame susipina daugiametė istorija ir modernumu bei mada alsuojantis gyvenimo ritmas. Architektūra meistriškai puošia miesto panoramą ir sukuria išskirtinę atmosferą. Ją pažinsite aplankę kuo daugiau Milano senovinių pastatų. Ekskursiją pradėkite nuo Milano katedros. Tada užsukite į čia pat stovinčią pirkinių sostinę Viktoro Emanuelio II galeriją. Būtina pasigrožėti didinga Sforcų pilimi. Tada reikia išvysti garsią Chiesa di Santa Maria delle Grazie bažnyčią, kurioje saugomas Leonardo da Vinci šedevras „Paskutinė vakarienė“. Nepraleiskite progos pamatyti modernių pastatų Porta Nuova rajone, kur stovi išskirtinis Vertikalusis miškas.

 • Milano pramogos. Milano miestas garsėja ne tik kaip mados sostinė, bet ir kaip siautulingų vakarėlių centras. Čia turėsite progą ne tik pasimėgauti gardžiais pasaulio virtuvių patiekalais ir itališkomis gėrybėmis, bet ir išbandyti daugybę rūšių svaiginančio vyno. Tam puikiai tiks Brera kvartalas ir Navigli kanalai. Juose skamba muzika ir linksmybės nerimsta.

 • Milano muziejai – pasigrožėjus miesto architektūriniu paveldu ir smagiai pasilinksminus, leiskitės į ekskursijas po muziejus ir galerijas. Milane muziejų gausu ir jie turistus traukia išskirtinėmis ekspozicijomis. Tad nepraleiskite progos apsilankyti Milano muziejuje, Leonardo da Vinci mokslo ir technologijų muziejuje, Brera pinakotekoje, Moderniosios dailės galerijoje, Gamtos muziejuje bei daugelyje kitų intriguojančių vietų.

Informacija apie Milaną

Prieš pradedant kelionę ir atostogas svečioje šalyje, dažniausiai susipažįstame su bendrine informacija ir mintyse įsivaizduojame neįtikėtino krašto paveikslą. Tai nėra blogai, bet kartais galite nusivilti arba apsigauti. Tad verta žinoti, kai kurias krašte esančias taisykles. Milane jų nėra daug, bet jei atsiminsite bent kelias, tikrai nepražūsite pačioje kelionėje.

Patarimai, keliaujantiems Milane:

 • Atsitikus nelaimei, visada galite skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, kitu atveju – policijos numeris yra 113, greitosios pagalbos – 118, o gaisrinės – 115.

 • Atvykus į miestą, rekomenduojama keliauti viešuoju transportu. Susisiekimas metro, tramvajais ir autobusais labai patogus.

 • Nenustebkite, jei parduotuvė, kavinė ar restoranas neveiks nuo 14 valandos iki 16 valandos, nes šiomis valandomis būna pietų pertrauka.

 • Į barus ir kavines žmonės susiburia nuo 19 valandos iki 21 valandos. Tai yra Apéritif laikas, kai mėgaujamasi gėrimais ir užkandžiaujama. Dažnai gėrimai pateikiami su užkandžiais.

 • Daugelis Italiją įsivaizduoja tik kaip pietinę dalį, kurioje nuolatos šviečia saulė, visi atsipalaidavę, o vynas liejasi laisvai. Tad teks nustebti, nes Milanas visai ne toks miestas. Gyvenimo ritmas čia labai šiuolaikiškas ir kosmopolitiškas. Jis nelabai skiriasi nuo kitų Vakarų Europos miestų.

 • Viešojo transporto bilietus galite įsigyti metro ir autobusų stotyse bei specialiose krautuvėlėse, pažymėtose „T“ raidės ženklu.

Skrydžiai į Milaną

Skrydžiai iš Milano